Úleva od bolesti

Bolest a, často přehlížené, drobné zdravotní potíže jsou
způsoby, jakými nám tělo sděluje, že je něco
v nepořádku. Když se objeví, je třeba věnovat pozornost!
Vyvarujeme se tak budoucím závažnějším
zdravotním problémům.

 

Zbavte se bolesti

Lidské tělo je složitý komplex vzájemně provázaných systému, řešení bolestivých problémů je tak často velmi komplikované. Přestože není vždy snadné nalézt a eliminovat pravou příčinu problémů, je to jediná cesta k efektivní léčbě.

Pro trvalou úlevu od bolesti, či její dlouhodobé zmírnění je třeba odborné vyšetření – posudek, diagnózu a radu odborníka. Je důležité necílit pouze na současnou bolest a její tlumení, ale především na příčinu jejího vzniku a její možný budoucí návrat a výskyt dalších chronických či akutních problémů.

Odborníky zabývajícími se bolestmi pohybového aparátu bývají lékaři či fyzioterapeuti s dlouhodobou praxí ve fyziologii, anatomii či biomechanice. Především se jedná o specialisty zabývající se podiatrií, sportovní medicínou, ortopedickou či traumatologickou chirurgií, fyzioterapií, neurologií a dalšími příbuznými obory.

Správně plánovaná zdravotní péče o nohu, její postavení a vliv na celý pohybový aparát i pohybové stereotypy není tvořena pouze správnou stélkou. Měla by obsahovat nezbytné posilovací a protahovací cviky, výměnu nevhodné obuvi a někdy i odstranění nezdravých návyků. Již zmíněný zdravotní specialista vám pomůže při hledání správného řešení, který vám v delším časovém horizontu může ušetřit peníze, zbavit se častých bolestí a potíží, díky čemu si budete moci užívat života opět naplno.

Proč vlastně potřebujeme stélky jako dodatečnou podporu chodidla?

Člověk chodí po Zemi již tisíce let, neměli bychom již být dostatečně připraveni na tento druh pohybu? Proč neustále zvětšující se počet lidí potřebuje individuálně upravené stélky ke stabilizaci a podpoře nohy?

Během posledních dvou set let se životní prostředí značně změnilo. Naše noha se vyvinula v rámci evoluce pro bosou chůzi a běh po značně měkčích terénech. Dnes se však pohybujeme převážně na tvrdém, rovném a pevném povrchu. To vede ke stále častějšímu výskytu problémů pohybového aparátu, bolestem a závažným zdravotním problémům, které se prohlubují každým dalším krokem.

Důležitým faktorem je, dnes neodmyslitelné, trvalé používání obuvi. Ta sice na jednu stranu naše nohy chrání před poraněním a vnějšími vlivy, na stranu druhou ale nohu, do jisté míry „oslepí“, izoluje – brání snímání vjemů poskytujících informace co a jak se s nohou děje, v jaké poloze, na čem a jak stojí či se pohybuje. Dokážete si vůbec ještě uvědomit ten rozdíl ve vnímání bosé chůze po trávníku nebo po písku a chůze po asfaltu v tvrdých botách?

Také náš životní styl se změnil. Stále běžnější je sedavý stereotyp, ať už jde o práci či způsoby trávení volného času. V důsledku toho jsou naše nohy stále méně připravené a uzpůsobené na aktivní činnost. V momentě, kdy se, často bez předchozího postupného přivykání a tréninku rozhodneme k větší fyzické zátěži, naše klouby, svaly a šlachy jsou vystavení enormnímu tlaku, na který nemohou být připraveny.

Moderní obuv není vždy adekvátní a nepodporuje chodidlo jak by měla. Vysoké podpatky, špičaté boty, boty látkové s tenkou podrážkou, sandály nebo obecně špatně padnoucí obuv způsobuje v lepším případě „jen“ puchýře či zbytečnou bolest. V závažnějších případech může dojít k trvalým změnám v postavení nohy, změnám stereotypu chůze, nebo k mnoha degenerativním změnám z nichž zřejmě nejznámější je vbočený palec (Hallux Valgus). Většinou tyto typy bot nosíme kvůli dobrému vzhledu, jako módní doplněk. Jak ale můžeme zcela zamezit negativním vlivům na nohu nebo alespoň minimalizovat bolest?

Biomechanická bolest (bolest jako důsledek nesprávného pohybu lidského těla) a bolest vycházející z problémů s chodidly se může objevit přímo v oblasti dolních končetin, kyčle, pánve, ale může pokračovat až do oblasti dolních zad i výš. Cítíte-li bolest na místech vyznačených na obrázku, silně doporučujeme navštívit odborného lékaře či fyzioterapeuta, který vám poradí zda Vám stélky mohou pomoci a jaký typ stélek je pro vás vhodný.

 

Příčiny problémů v oblasti chodidla a nohy

Trpíte bolestí v oblasti chodidel či nohou? Existuje mnoho potenciálních příčin vedoucích k bolesti pohybového aparátu. Jde o to, situaci správně posoudit, najít příčiny bolesti a stanovit správnou léčbu. Sepsali jsme pro vás pár nejčastějších důvodů vedoucích k bolestem v oblasti dolních končetin. Návštěva zkušeného lékaře vám usnadní diagnostiku těchto příčin a jejich následné řešení. ZJISTĚTE VÍCE O PŘÍČINÁCH PROBLÉMŮ V OBLASTI CHODIDLA A NOHY

Proč Formthotics™ – individuálně upravené stélky?

Formthotics je pomůcka, nástroj v rukách zkušeného lékaře i fyzioterapeuta. Základem je vyšetření. Na jeho základě se následně stélka Formthotics individuálně upraví tak, že stabilizuje vaše chodidlo a dolní končetinu ve správné poloze i pohybovém stereotypu. Podporují ostatní způsoby vaší léčby. To může pomoci redukovat bolesti vycházející z chybného postavení a funkce nohy, držení těla, či únavu svalů, což vede ke zkrácení rekonvalescence.

  • Účinnost Formthotics je ověřena 30ti lety zkušeností. Stélky Formthotics úspěšně pomohly již miliónům pacientů po celém světě během uplynulých 30ti let od svého uvedení na trh. Jedná se o produkt s trvale vysokou kvalitou i účinností, s úlevou od bolesti i prevencí dalších poranění a samozřejmě příznivým vlivem na komfort pacienta.
  • Upraveny při první návštěvě. Formthotics mohou být upraveny pro vaší nohu na základě výsledků odborného vyšetření již v rámci první konzultace. Získané míry a informace není většinou potřeba zasílat na další pracoviště ke zhotovení. K individuální úpravě vašich stélek dochází přímo na místě a většinou ihned. Ve většině případů je potřeba následná kontrola a zhodnocení funkce stélky s odstupem několika týdnů.
  • Vaše tělo se neustále vyvíjí, reaguje na změny a Formthotics se dokáží snadno adaptovat s vámi. Poměrně často dochází po nějaké době používání stélek k adaptaci těla na používanou pomůcku. Váš specialista vám pomůže s vyhodnocením a následnou úpravou stélek, reflektující proběhlé změny postavení nohy, aniž by bylo potřeba kupovat nové stélky. To zvyšuje efektivitu i rychlost léčby.
  • Buďte si jistí, že pomáháte vašemu tělu zbavit se bolesti co nejrychleji.

Co můžete očekávat během konzultace, vyšetření a úpravy stélek na míru?

 

Konzultace

Vyškolený profesionál vám nabídne konzultaci, během které se dozví více o vašich problémech, zjistí co je způsobuje a jaký to má dopad na vaše tělo.

Vyšetření

Následuje odborné vyšetření postavení nohy a jeho vlivu na pohybový aparát. Budete překvapeni co vše Vaše noha umí a nebo naopak neumí a umět by měla.

Pokud lékař zjistí, že by vám pomohli právě stélky, může vám doporučit správný typ Formthotics, které jsou přesně určeny pro vás, vaši obuv a aktivity v rámci kterých je budete využívat. Široká nabídka stélek, jejich unikátní tvary a různé tvrdosti materiálu zaručují, že vždy dostanete tu stélku, která bude přesně určena pro váš konkrétní problém a druh aktivity. Není překvapením, že stélka určená pro šetrnou péči o diabetickou nohu bude zcela odlišná od stélky pomáhající vrcholovému sportovci optimalizovat výkon a předcházet riziku poranění z přetížení. Stejně tak se bude lišit stélka do pracovní obuvi s dostatkem prostoru pro její umístění od stélky určené k používání ve společenské obuvi.

 

Vytvarování stélek Formthotics

Váš specialista vám následně, na základě výsledků vyšetření, upraví stélky Formthotics přímo pro Vás. Jako první provede po nahřátí do stélky tvarový otisk Vaší nohy. Tato procedůra je rychlá a je možné jí zkompletovat během jedné návštěvy. Po nahřátí Formthotics pomocí speciálního nahřívače, si obujete obuv do níž jsou stélky určeny spolu s umístěnou stélkou. Po krátké sérii jednoduchých cviků se vám stélka vytvaruje podle vaší nohy a obuvi. Po jejím vychladnutí doslova uvidíte tvar své nohy obtisklý do stélky.

V případě potřeby dalších úprav stélky jsou připraveny doplňky jako jsou různé klínky, srdíčka, podpatěnky umožňující ovlivnit takto upravenou stélkou postavení nohy na podložce a její pozici a funkci v rámci aktivního pohybu.

Jaké stélky Formthotics jsou pro vás ty správné?

Možné je vybírat z široké nabídky stélek Formthotics. Nejlepší je nechat rozhodnutí na odborníkovi, který je lépe vybaven, aby mohl vybrat správně vzhledem k vašim potřebám, čímž vám dokáže ušetřit čas i peníze. A pochopitelně velké bolesti. Výběr vhodné stélky se bude lišit tvrdostí použitého materiálu (tlumení, podpora) a tvarem dle obuvi do které je stélka určena. AKREDITOVANÁ PRACOVIŠTĚ
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak
nejpozději do 48 hodin.
© Copyright 2022 - Jakékoliv užití obsahu stránek v četně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů, fotografií je bez písemného souhlasu provozovatele těchto stránek přísně zakázáno.