Stélky Formthotics

Stélky Formthotics jsou vyrobeny a následně individuálně upraveny tak,
aby poskytovaly vašim nohám dostatečnou stabilitu a pohodlí.

Seznamte se níže s unikátním designem a procesem výroby stélek Formthotics.
Díky těmto jedinečným detailům a možnosti použít, v případě potřeby,
doplňky ke korekcím postavení nohy tvoří systém Formthotics v rukou
zkušeného terapeuta účinný nástroj k řešení problémů pohybového aparátu.

Stélky Formthotics jsou vyvinuty a vyráběny na Novém Zélandu
společností Foot Science International.

 

Tvarovatelné za tepla

Stélky Formthotics jsou tepelně tvarované. Po zahřátí a vytvoření tvarového otisku jsou dokonale přizpůsobeny Vaší noze i obuvi pro níž jsou určeny.

Stélky Formthotics mohou být tepelně tvarovány vícekrát a jsou schopny přizpůsobit svůj tvar i po několikanásobném ohřívání. Díky tomu si zachovají svou funkci i při postupném vývoji chodidla.

Formthotics jsou tvarovatelné za relativně nízkých teplot. Snadné a účinné tvarování je dáno, mimo jiné, technologií výroby. Prvotní tvar Formthotics z výroby je dán 3D frézováním a nikoliv lisováním. Jiné druhy pěnových stélek, které jsou v rámci výroby tvarovány stlačením – typicky z materiálu EVA (Ethylene Vinyl Acetate) – nemohou být následně dostatečně efektivně dotvarovány nebo dokonce opakovaně přetvarovávány.

 
 

Podpora klenby

Podpora klenby stabilizuje vaše chodidlo v neutrální pozici. Poskytuje podélnou, boční a příčnou podporu v oblasti hlavičky metatarzů.

Tato podpora je dána unikátním designem, kdy je stélka vyfrézována do tvaru slzy na spodní straně. Tvar frézování na vnější straně stélky (do boty) tak zlepšuje podporu na straně vnitřní (do nohy).

 
 

Ukotvení paty – patní jamka

Vytvořením hluboké jamky v oblasti paty, získáváte pohodlné trojdimenzionální ukotvení zadní části chodidla, které zároveň doprovází vysoká schopnost absorpce nárazů. To vše dohromady vede ke stabilizaci nohy na stélce a minimalizaci otřesů přenášených do paty.

Hluboká, po zahřátí individuálně dotvarovaná jamka v zadní části stélky zajišťuje dokonalou podporu oblasti paty a zároveň stabilizuje a kotví celou pozici nohy na stélce.

 
 

Antimikrobiální

Stélky Formthotics jsou antimikrobiální, antibakteriální a antifungální. (protiplísňová)

Výrobky Formthotics obsahují látku Ultra-freshTM, která zabraňuje růstu bakterií, plísní a udržují vaše nohry svěží. Stélky jsou hypoalergenní a díky uzavřeným buňkám použitého materiálu jsou nenasákavé.

 
 

Pěna

Pěny určené k výrobě stélek Formthotics byly vyvinuty společností Foot Science International a jsou speciálně vyráběny pro tento účel.

 
Formax. Je jedinečná pěna s uzavřenou strukturou buněk. Tato pěna je stálejší a přesnější než pěna typu EVA. Formax pěna je flexibilní, lehká, drží tvar, je voděodolná a zamezuje šíření plísně. S pěnou Formax se můžete setkat jak v jednovrstvé verzi s homogenní hustotou (tvrdostí), nebo také ve dvojvrstvé, tzv. dual density kvalitě, která kombinuje dvě vrstvy materiálů o různé tvrdosti a vlatnostech.
 
Shockstop. Jde o zcela unikátní a revoluční hybridní pěnu z polymeru etylenvinylacetát. Tato pěna maximálně absorbuje nárazy a slouží jako tlumící vrstva. To minimalizuje jejich nepříznivý vliv na svaly, klouby a šlachy a umožňuje tělu rychlejší zotavení po výkonu. Nezávislé laboratorní testy ukázaly, že shockstop je více jak dvakrát efektivnější než jiné materiály při absorbování nárazů. Pěny Formax a ShockStop jsou vyráběny na Novém Zélandu společností Ultralon Foam International, specialistou na výrobu pěn s uzavřenou strukturou buněk.
 

Vyrobeno 3D frézováním

Výrobky Formthotics jsou vyrobeny 3D frézováním z bloku pěny. To zajišťuje homogenní strukturu celé stélky. Hustota materiálu i toho nejtenčího místa stélky je stejná jako v silnější vrstvě. Na rozdíl od výroby lisováním, kde je v tenčích místech materiál stlačen, v případě Formthotics je odfrézován.

Proces výroby 3D frézování z bloku pěny, odlišuje stélky Formthotics od jiných druhů stélek, které jsou vytvářeny stlačováním či vstřikováním.

Homogenní struktura Formthotic je optimální konstantní tvrdostí a úrovní podpory, stejně tak jako pro proces tvarování stélek za tepla.

 
 

Tvary

Rozdílné aktivity vyžadují rozdílnou podporu nohy, rozdílnou obuv a jsou provozovány rozdílnými lidmi. Stélky Formthotics nabízejí dostatek variant, profilů a tvarů tak, aby vyhovovaly přesně Vašim potřebám a Vaší aktivitě.

Stélky Formthotics nabízí pestrý výběr typů dle šířky, délky, dále profilu klenby, paty, hustoty pěny a jiných detailů, tak abyste mohli používat stélky, které budou přesně odpovídat nejen požadavkům terapeuta (na základě proběhlého vyšetření), ale také potřebám vašich aktivit. Například fotbalové kopačky mají uvnitř velmi omezený prostor. Proto je stélka určená pro fotbalisty svým tvarem tomuto faktu uzpůsobena. Podobně mají „své“ typy stélek společenská, běžecká, turistická, pracovní a další typy obuvi. Sladit medicínské nároky na funkci stélky s prostorovými možnostmi bot do nichž jsou určeny není vždy lehké. Formthotics svojí širokou nabídkou tvrdostí (hustot pěn), tvarů a profilů poskytují terapeutům optimální nástroj pro efektivní léčbu.

Jedná se o zdravotnický prostředek

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak
nejpozději do 48 hodin.
© Copyright 2022 - Jakékoliv užití obsahu stránek v četně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů, fotografií je bez písemného souhlasu provozovatele těchto stránek přísně zakázáno.